MartEon

MartEon
Miasto:
Choszczno
Utworów:
8
Oglądany:
6567 razy
Założenie konta:
11 kwietnia 2014
Ostatnia aktualizacja:
29 listopada 2015
Martyna Żyta i Roman Eon Szymański po raz pierwszy spotkali się dość szczęśliwym przypadkiem gdzieś w połowie 2012 r. na spartakiadzie środowisk niepełnosprawnych, gdzie ta pierwsza gościnnie śpiewała hymn imprezy, a ten drugi zajmował się owej imprezy nagłośnieniem.
Ona młoda, zdolna i w tym czasie dość seryjnie wygrywająca lokalne przeglądy i konkursy śpiewacze, jak najbardziej zasłużenie zresztą, on muzykujący mniej lub bardziej czynnie od 20 lat z okładem w bardzo różnych stylistykach i konfiguracjach personalnych, a w tym czasie również opiekujący się muzykującą młodzieżą w miejscowym Klubie Garnizonowym.
Najpierw Martyna nagrała parę demówek w domowym studiu Romana do celów właśnie konkursowych i przeglądowych, a z czasem współpraca z początku „techniczna” zaczęła ewoluować w stronę coraz bardziej twórczą, czego wynikiem było dołączenie obojga do pewnego projektu najpierw fonograficznego, a potem także koncertowego, na czym „zszedł” im rok 2013, a przynajmniej jego większość.
Z początkiem 2014 roku postanowili zacząć działać wyłącznie na własny rachunek i powołali do życia MartEon’a, a MartEon z początkiem lutego powołał do życia debiutancki singiel „Prezenty bez znaczenia” / „Niemiło”. Kolejne pieśni powstawały w równie imponującym tempie, ale radykalna przebudowa homerecording’owej bazy MartEon’a, zwanej Eo(w)n Records, owo imponujące tempo poważnie przyhamowała. Ale nie zatrzymała całkowicie, więc do końca roku można się spodziewać materiału na pełnowymiarowy album, roboczo zatytułowany „Darade”.


https://www.facebook.com/MartEon
https://soundcloud.com/marteon
http://www.reverbnation.com/marteon
http://nabokoff.muzzo.pl/ - „boczne ścieżki muzyczne” Romana na Muzzo.pl
  • Gendy Ocka

    2014-06-01 23:00

    "Prezenty bez znaczenia" świetne, bez wątpienia jeden z najlepszych numerów, jakie słyszałem od jakiegoś czasu, nie tylko tu... a propos żal, że mainstreamowe media nie są zbyt otwarte dziś na taką muzykę, osadzoną przecież dość mocno w nowej fali lat 80-tych... trzeba chyba poczekać na jakiś revival;-) powodzenia w dalszej drodze.

  • Stephania

    2014-04-15 19:33

    I jak tu posiadać ulubiony utwór? dobrze,że nie trzeba dokonywać wyboru... :-)